reklama

Ve kterých zemích jsou lidé nejaktivnější? Odpověď poskytly chytré telefony

reklama
17.7.2017 – Stanislav Mihulka
V Číně, Japonsku a ve Španělsku jsou lidé nejaktivnější. Největší lenoši naopak žijí v Indonésii, Saúdské Arábii a v Malajsii
Chytrý telefon
Chytrý telefon

Vědci dnes dovedou zkoumat lidi s pomocí jejich vlastních telefonů

Ve které zemi jsou lidé nejčilejší? A kde žijí největší lenoši? Odpovědi na tyto otázky získali vědci ze Stanfordu díky důmyslnému využití dat z mobilních telefonů.

Posloužila jim k tomu aplikace Argus, se kterou lidé po celém světě sledují svoji aktivitu a kondici. Badatelé zpracovali 68 dní fyzické aktivity asi 720 tisíc anonymních uživatelů ze 46 zemí světa. Soustředili se přitom na to, kolik lidé udělají denně kroků.

Ze všech sledovaných zemi jsou lidé nejaktivnější v Číně, kde za den v průměru udělají 6 289 kroků. Čínu následuje Japonsko, Španělsko, Velká Británie a USA. Naopak nejméně jsou aktivní lidé v Indonésii s pouhými 3 513 kroky denně. Dále v pořadí od konce jsou Saúdská Arábie, Malajsie, Filipíny a Jihoafrická republika.

TIP: Pořádně od plic: Britská a kanadská mimina pláčou více než německá a dánská

Podle vědců je ale důležitější, jaký je rozdíl v počtu mezi aktivními a neaktivními lidmi v té které zemi. Když je tento rozdíl velký, tak je v zemi hodně obézních lidí, i když tam mají vysoký průměrný počet kroků denně na osobu, jako například v USA.

Foto, ilustrace: 
CC0 Public Domain
Zdroj: 
Stanford University