reklama

Varování policie v Chicagu: Dávejte si pozor na zombie kojoty!

reklama
6.9.2017 – Stanislav Mihulka
V americkém Chicagu řádí kojoti připomínající zombie. Jsou bez srsti, deformovaní a chovají se velmi podivně
Kojot
Zdravý a nakažený kojot

Kojoti jsou za normálních okolností elegantní psovité šelmy. Ve výřezu kojot zombie, jak jej zachytila policie v Chicagu.

Oddělení police Hanover Park Police Department v americkém Chicagu nedávno vydalo pozoruhodné varování. Místní obyvatelé si mají dávat velký pozor na kojoty prérijní, kteří připomínají zombie.

Kojoti tam vypadají doopravdy příšerně. Jsou bez srsti, často deformovaní a chovají se velmi podivně. Potulují se po Chicagu ve dne, i když to jsou zásadně noční živočichové. Kdo někdy viděl infikovaného psa v nějakém zombie hororu, udělá si poměrně dobrou představu.

Ve skutečnosti nejde o počátek zombie apokalypsy, ale o hrozivé parazitické onemocnění vyvolané roztoči, čili prašivinu. Psovité šelmy, jako jsou kromě kojotů i psi nebo lišky, snášejí prašivinu obecně velmi špatně. Nákaza roztoči jim brzy dramaticky podlomí zdraví a často do několika měsíců umírají.

TIP: Stále naživu: Na Nové Guinei znovuobjevili divoké zpívající psy

Problém je v tom, že prašivina je přenosná na domácí mazlíčky, a také na člověka, i když u lidí toto onemocnění nebývá ani zdaleka tak děsivé.

Foto, ilustrace: 
CC0 Creative Commons
Zdroj: 
IFL Science, Hanover Park Police