reklama

Lékařská péče budoucnosti? Autonomní pojízdné kliniky s umělou inteligencí

reklama
30.6.2017 – Stanislav Mihulka
V blízké budoucnosti nejspíš nebudeme muset chodit k obvodnímu lékaři. Nahradí je autonomní budky s lékařskou inteligencí
Autonomní klinika
Autonomní klinika

Když bude člověk v nesnázích, tak ho pojízdná klinika odveze rovnou do nemocnice

Jak bude vypadat zdravotnictví v dalších desetiletích? Podle společnosti Artefact Group z amerického Seattlu ho bude mít na starost integrovaný systém, který budou tvořit přístroje nenápadně monitorující zdraví lidí, aplikace v chytrých telefonech a autonomní pojízdné kliniky s umělou inteligencí.

Zdravotnický systém bude neustále hlídat zdraví obyvatel, k čemuž využije data z několika různých zdrojů, včetně analýz odpadu ze sprchy a toalety. Získané informace bude průběžně vyhodnocovat učenlivá umělá inteligence, která v případě potřeby povolá autonomně řízenou pojízdnou kliniku. Stejně tak si ji zavolá i pacient, pokud se nebude cítit zdráv.

TIP: 3D tištěný autonomní autobus Olli pobaví cestující umělou inteligencí

Autonomní kliniky v podobě mobilních budek na kolech budou vybaveny prostředky pro detailní analýzu zdraví, jako je vyšetření dechu nebo srdečního rytmu. Když umělá inteligence kliniky usoudí, že je pacient ve vážném ohrožení, tak ho rovnou odveze do specializované nemocnice.

 

Foto, ilustrace: 
Artefact Group
Zdroj: 
Artefact Group